Keresés...
0
TOP
Life coach Budapest

A nárcisztikus eldobás

A nárcisztikus eldobás
7010 Views

A nárcisztikus eldobás

A nárcisztikus eldobás az, amikor egy nárcisztikus, sokszor minden ok nélkül vagy előzetes figyelmeztető jelek nélkül, véget vet a kapcsolatnak. Egyszerűen elhagy, és sokszor valami teljesen abszurd indok miatt vagy kitalált indokkal. Esetleg téged hibáztat a történtek miatt, és emiatt úgy tesz mintha ő lenne az áldozat.

Tartalom:

A nárcisztikus eldobás, a nárcisztikus körforgás része.

Amikor talált helyetted mást, akiről úgy érzi jobb vagy értékesebb, mint te, vagy csak úgy érzi nincs szüksége rád, egyszerűen eldob. A nárcisztikus eldob téged amikor végre rájössz, hogy nem értesz egyet az erkölcsükkel és értékrendjüket.

Bármilyen vélt vagy valós támadás a személyük ellen, mint például a viselkedésük megkérdőjelezése, hazugságon kapás, határok felállítása, amikor rájönnek, hogy már nem tudnak könnyen manipulálni vagy visszaélni ahogy korábban tették, elegendő oka az eldobásra. Hiszen érzik, hogy már könnyűszerrel nem tehetnek meg bármit veled.

Milyen jelek mutatnak arra, hogy egy nárcisztikus el akar dobni téged?

  1. Kikacsintás
    Annak ellenére, hogy egy nárcisztikus kapcsolatban van, mégis láthatóan vonzódni kezd másokhoz, flörtöl másokkal, és még csak nem is titkolja. Pontosan ezért, hogy ezzel is bántson téged.
  2. Kevesebb adás több kapás
    Míg eleinte képes elbűvölni téged egy csodálatos partnernek tűnni, ez minden ok nélkül eltűnik és már nem tesz erőfeszítést a kapcsolatért, nem fordít energiát a kapcsolatba. Elmaradnak pozitív interakciók, megszűnik az udvarlás a kedvesség és az intimitás minden apró formája.
  3. Egyoldalú döntéshozatal
    Egyszer csak azt veszed észre hogy már nem von be, a téged is érintő közös döntésekbe, nem beszéli meg veled a közeljövőt, nem kíváncsi a véleményedre. nem avat be.
  4. Csökkenő féltékenység
    Egy nárcisztikus hajlamú partner általában erősen féltékeny, amikor ez hirtelen megváltozik, már nem próbál folyamatosan kontrollálni, nem nyomoz utánad nem veszekszik ez is jele lehet annak vagy már nem óhajtja a kapcsolatot fenntartani.
  5. A vonzalom megvonása
    A nárcisztikus eldobás szakaszában párod megvonhatja tőled a fizikai és érzelmi intimitás minden formáját, teljesen eltol magától. Ez különösen akkor fájdalmas, ha egy hosszú távú kapcsolatban éltetek, amelyről azt hitted szereteten és bizalmon alapul.
  6. Személyiségváltozás
    A nárcisztikus alapvetően álarcot visel. Jól tud egy hamis ént mutatni és elérni azt, hogy úgy lásd őt. Az eldobás fázisában már nem fektet ebbe olyan nagy energiát így többet láthatsz valódi énjéből.
  7. Közömbösség
    A nárcisztikus eldobás egyik legtisztább jele a közömbösség a partner egy csak hűvösség tartózkodás tartózkodó válik akár apatikus húsnak tűnhet, ha érzelmileg leválik.
  8. Lecserélés
    Egyszer csak azt veszed észre mások véleménye fontosabb, mint a tied. A másokkal való időtöltés fontosabb, mint veled való. Megtalálja azokat az embereket, akiktől nagyobb elismerést kap, akik jobban növelik az egójukat és lecserél téged.
  9. Leértékelés
    A nárcisztikus, hogy könnyebben el tudjon válni, elkezd leértékelni. Míg eleinte csodált, most kritizál, másokkal negatívan összehasonlítva lekicsinyel, ez megkönnyíti a távozását.
  10. Falépítés
    Az eldobás előtt gyakran jelentkezik, hogy megszűnik a kommunikáció. Többé nem hallgat meg, nem hajlandó megbeszélni a problémákat. Figyelmen kívül hagy kizár. Megtagadja a kommunikációt.
  11. Titkolózás
    Elkezd titkolózni, visszatartja az információkat, nem beszél a terveiről vagy arról, hogy éppen mit csinált Kizár a saját életéből
  12. Kapcsolat átírása
    A nárcisztikus átírja a kapcsolat történetét oly módon, hogy megváltoztatja a történéseket, amelyekben rossznak fog ábrázolni téged, de még azokban a dolgokban is amikkel eddig elégedett volt. Gyakran ezeket a történeteket megosztja a hozzád közel levőkkel, családoddal barátokkal, hogy az eldobás esetén úgy tűnjön, mintha ő lenne az áldozat, te pedig a hibás.

Visszajönnek a nárcisztikusok egy eldobás után?

A nárcisztikusok gyakran visszatérnek, hogy megtartsák az uralmat feletted, vagy továbbra is használjanak Téged, vagy a tőled származó előnyöket.

Különösen az első alkalommal, amikor ez megtörténik, az ideiglenes eldobást gyakran taktikaként használják, azzal, hogy leértékelnek téged, és neked kelljen küzdened a szeretetükért.  Céljuk, hogy ráébresszenek, hogy Te kevés vagy számukra, és rajtad múlik, hogy kivívod-e a figyelmüket. Az eldobás gyakran csak akkor végleges, ha egy nárcisztikus új partnert talált.

A nárcisztikus elkezdi leépíteni partnerét, vagy falakat épít, hogy nehogy meghitt legyen a kapcsolat, vagy meggátolja abban, kimutassa szeretetét. A nárcisztikus gyakran eltávolodik a partnerétől, ahelyett, hogy egyre meghittebbé építené a kapcsolatot, kerüli az intimitást, csak azért, hogy a másik húzza vissza őt a kapcsolatba.  Ha ezt megpróbálod jelezni felé, vagy te is elkezded leépíteni a kapcsolatot, akkor áldozatnak tűnteti fel magát, téged hibáztat, és még inkább leértékel. Ha azonban megérzi azt, hogy már nem teszel meg mindent érte, sőt hajlandó vagy elengedni, akkor megint bevetheti báját, és újra magához húz.

Miért fáj annyira a nárcisztikus eldobás?

Valószínűleg sokkal többet tettél bele a kapcsolatba, mint általában. Valószínűleg magadat hibáztatod, hogy nem sikerült, és kevésnek érzed magad. Valószínűleg rengeteget dolgoztál a kapcsolat megmentésén és közben elvesztetted az önbecsülésedet. Mert nem is ismersz magadra, lelkileg összetörtél. És akkor is még magadban keresed a hibát.

A nárcisztikus eldobás kegyetlen és fájdalmas. Egyszerűen figyelmen kívül hagy, nem beszél veled, eltűnik az életedből. Nincs egy méltó elengedés, nincs tisztelet, nincs magyarázat, nincs ok, csak egy feldolgozhatatlan és érthetetlen vég.

Ha nem érzed jól magad, és nem látod igazán az okát, vagy látod, de nem tudsz tenni ellene, kérj segítséget!

«

»